Náš e-shop podporuje charitativní akci "Nezávodím-pomáhám". Využijte slevový kód MTS20 pro 20% slevu na produkty značky Kilpi.

Přírodní kloubní výživa

 

Přírodní kloubní výživa

Když Vás bolí klouby, šlachy, úpony, můžete zkusit tyto přírodní recepty????

Bolesti mohou být způsobeny zraněním či přetížením. Bohužel někdy taky “usazením” choroby v kloubu, kde můžou vznikat záněty.

V tomto případě bychom měli zabránit co nejdříve šíření zánětu a aktivovat imunitní systém. Samozřejmě nezapomínat na zdravý životní styl a přiměřený pohyb.

Domácí kloubní výživa.

Smícháme do půl litrové sklenice medu, 5 polévkových lžic želatiny v prášku, 7 lžic rozmixovaných kvalitních rozinek, 2 dl pomletých lněných semínek a  1 dl pomletých sezamových semínek. (nejlépe BIO z DM drogerie). Vše smícháme a dáme do lednice. Dávkujeme před snídaní a před obědem čajovou lžičku. Doba užívání je neomezená.

Zábal z citrónů a oleje

Naplníme sklenici kůrou z několika omytých nejlépe bio citrónů a zalijeme kvalitním olivovým olejem. Zašroubujeme a necháme stát. Olej obsahuje dostatek potřebných látek už po týdnu, ale scedíme ho až po dvou týdnech! Zábal je nutné uchovávat v chladu v dobře uzavřené sklenici. Vydrží dlouhou dobu, nijak se nekazí. Na kloub pomazaný citrusovým olejem položíme mikrotenový sáček nebo potravinovou fólii. Poté ovážeme bavlněnou utěrkou a navrch dáme ještě nejlépe druhou vrstvu, kterou upevníme třeba obinadlem. Účelem je, aby se kloub přes noc v bandáži zapotil. Díky tomu se v něm vyvolá zvýšení teploty a aktivuje se imunitní reakce. Výsledky se mohou dostavit už po prvním zábalu. Je dobré vydržet z bandážováním nejméně týden, aby se kloub dobře poléčil.

x